מאמרים, תחזוקת בריכות

תכנון ועיצוב סביבת בריכת השחייה

איך בוחרים את עיצוב סביבת הבריכה

השאלה הראשונה ששואלים היא מהם השימושים הנפוצים ביותר ומי הם המשתמשים הממוצעים בבריכה ובסביבתה. סביבת בריכה שמתאימה למבוגרים אינה מתאימה לילדים, כמו שעיצוב סביבת בריכה למרבים לארח אינה מתאימה לכאלה שמארחים פחות.. מלבד הפרקטיות וההתאמה לאורח החיים, יש להקפיד להתאים את עיצוב סביבת הבריכה כקו ממשיך או משתלב עם עיצוב הבית. למשל, לבית בסגנון כפרי, תתאים בריכה עם קווים עגולים ורכים, ואילו ולבית מודרני, תתאים בריכת שחייה בעלת קווים ישרים. גם תכנון הצמחייה והצללה, חשובים בתכנון הסביבה של בריכת השחייה הפרטית שלכם. הבחירה של הריצוף שיהיה מחוץ לבריכה, היא בחירה משמעותית, היות וישנם אריחים אשר ניתן להחליק עליהם וישנם אריחים המיועדים להתקנה מחוץ לבריכת השחייה שהם מונעים החלקה.

אפשרויות עיצוביות לסביבת בריכה

שילוב חיפוי קרקע מסביב לבריכה הוא הכרחי מכמה סיבות. ראשית הוא שומר על בריכה נקייה יותר ושנית כי הוא מעניק לבריכה גימור מוקפד ומרשים יותר מגינה מוקפת אדמה. חיפויי הקרקע הנפוצים לשימוש מסביב לבריכה הם דק עץ, דשא סינטטי או אריחים ממבחר סוגים. ל'חי בריכות שחייה' מגוון ענק של אפשרויות לחיפוי סביבת הבריכה. מלבד חיפוי הקרקע שבסביבת הבריכה, מומלץ לשלב הצללה באזורים מסויימים על מנת לאפשר הנאה מלאה מהבריכה גם בימים חמים במיוחד. להצללה יתרון נוסף, היא עשויה למנוע או לפחות להאט את התאיידות המים מהבריכה. ההצללה יכולה להיות פרגולת עץ איכותית או אפילו גזיבו מתאים. כדי שבריכת השחייה שלנו תהיה זמינה גם לשחיות ליליות בטיחותיות ונעימות, מומלץ לשלב גופי תאורה מתאימים כמו תאורת גינה אותאורת בריכה שתאיר את סביבת הבריכה באור נעים. בנוסף, ניתן להוסיף פריטי נוי כמו מפלים ומזרקות שיוסיפו חן ועניין ולשלב מקלחוני בריכה לנוחיות השימוש.

דגשים וחשיבות בתכנון ועיצוב סביבת הבריכה

בטרם אנו חושבים על המראה הכללי ועל סגנון העיצוב, עלינו לדאוג כי בריכת השחייה שלנו וסביבתה בטוחים לשימוש ובטיחותיים למשתמשים בה. עלינו לחשוב על כל הדרכים לצמצם סיכון של חלילה טביעה או החלקה. מומלץ לשלב חיפויי קרקע מתאימים  שאינם מחליקים במגע עם מים, להציב גדר בטיחות מסביב לבריכה,למקם מעקות בטיחות במקומות מתאימים ואף כיסוי הבריכה בעזרת כיסוי בריכה איכותי ובצורה מוקפדת כאשר זו אינה בשימוש. כמובן שגם לתאורת סביבת הבריכה השפעה רבה על הבטיחות בשימוש בה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *